Gimnazjum nr 9 w Krakowie
Debata oksfordzka

13 lutego odbyła się w szkole debata oksfordzka. Punktem wyjścia do debaty była teza „Nowoczesne technologie mają negatywny wpływ na kontakty między ludzkie”. W wydarzeniu brali udział, zarówno w roli debatujących jak i publiczności, reprezentanci wszystkich klas. Spotkanie rozpoczęliśmy losowaniem stron. Po stronie zwolenników tezy ustawiły się klasy 1b,2a i 3b. Ich oponentami zostały klasy 1a, 2b i 3a. Marszałkiem była pani Justyna Mika - opiekun samorządu uczniowskiego, sekretarzem debaty Madzia Dz. z klasy 3a. Debata dostarczyła nam wielu emocji, każda z rund była okazją do pokazania umiejętności oratorskich mówców. Dużą aktywnością wykazała się również publiczność. Ostatecznie, po końcowym głosowaniu publiczności, zwycięzcami debaty zostali obrońcy tezy. Gratulujemy! I zapraszamy na kolejne między klasowe debaty, które odbędą się już wiosną.


 
Konkurs poezji obcojęzycznej

12 i 13 lutego w naszym gimnazjum odbyły się przesłuchania w szkolnym etapie konkursu poezji obcojęzycznej. Uczestnicy zmierzyli się z wierszami w języku angielskim i hiszpańskim.

Zwycięzcami konkursu poezji anglojęzycznej zostały:

Agnieszka B. z kl.2b („Matilda Jane” Lewis Caroll)

Kamila N. z kl.2b (“Only in sleep” Sara Teasdale)

Zwycięzcami konkursu poezji hiszpańskojęzycznej zostały:

Magdalena Dz. z kl.3a („La oca loca” Gloria Fuertes)

Anna Ch. z kl.2b („El sapo verde” Carmen Gil)

Kolejny, międzygimnazjalny etap konkursu, odbędzie się w marcu w XX liceum ogólnokształcącym, które jest jego pomysłodawcą i jurorem. Trzymamy kciuki!

 
Spotkanie samorządów

9 lutego mieliśmy ogromną przyjemność gościć w naszej szkole Samorząd Uczniowski zaprzyjaźnionego Gimnazjum nr 47. Celem wizyty była integracja samorządowa, ale również opracowanie wspólnej inicjatywy, którą będą realizować samorządy. Efekty pracy przeszły nasze oczekiwania, a atmosfera była wspaniała.e. W trzech mieszanych zespołach powstały trzy odrębne pomysły na zrealizowanie między samorządowej inicjatywy. Wszystkie tak samo kreatywne i ciekawe. Z tych projektów już wkrótce powstanie jeden wielki plan Super Akcji krakowskich Samorządów Uczniowskich. Trzymajcie kciuki!


 
9 Gimnazjum i KS Prądniczanka - nabór do klasy sportowej

6 lutego br w 9 Gimnazjum odbyło się pierwsze w historii szkoły oficjalne spotkanie Dyrekcji, nauczycieli, zainteresowanych uczniów klas szóstych z przedstawicielami Klubu Sportowego "Prądniczanka". Szkoła przedstawiła swoją ofertę - pomysł na utworzenie klasy sportowej specjalizującej się w piłce nożnej chłopców i dziewcząt. Dla klasy został opracowany specjalny program a do współpracy przy naborze i prowadzeniu tego oddziału zobowiązali się trenerzy związani z klubem. Prezes - Piotr Sędor oraz p.o.Dyrektora szkoły - Joanna Konieczna-Sierak podpisali list intencyjny określający ramowe zasady współpracy z klubem. Mamy nadzieję, że pomysł zaowocuje wieloletnią współpracą szkoły i klubu oraz pozwoli gimnazjalistom łączyć naukę ze sportem w klasie tego typu. Szczegóły - w ulotce rekrutacyjnej i na naszym na naszym dniu otwartym (12 marca!).

Artykuł na temat klasy można znaleźć na stronie klubu - czytaj więcej.


 
Bal Samorządów w Magistracie

31 stycznia reprezentacja Samorządu Uczniowskiego naszego gimnazjum miała przyjemność uczestniczenia w karnawałowym "Balu X Muzy" organizowanym przez Urząd Miasta Krakowa. Impreza była nie tylko wyśmienitą zabawą, ale też okazją do poznania innych aktywnych gimnazjalistów. Był to jubileuszowy, dziesiąty bal młodzieżowych liderów społecznych Krakowa. Tym bardziej cieszymy się, że mogliśmy w nim uczestniczyć.

 
« StartPrev1234NextEnd »

Page 3 of 4