Gimnazjum nr 9 w Krakowie
Srebrny medal w tenisie stołowym

11 lutego odbyły się Mistrzostwa Krakowa w Tenisie Stołowym

w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży.

W zawodach wzięło udział 46 chłopców z 25 krakowskich gimnazjów.

Naszą szkołę reprezentował Jakub M. i Nikodem P.

Po rozegraniu bardzo dobrych zawodów Nikodem wywalczył SREBRNY MEDAL i awansował do zawodów wojewódzkich, które odbędą się pod koniec marca.

Gratulujemy i już teraz mocno trzymamy kciuki.


 
Gwiazdka dla zwierzaka - podziękowanie

 
Nie hejtuję... - akcja SzRU
Nie hejtuję w Internecie” – to hasło było punktem wyjścia dla Samorządu Uczniowskiego do rozważań na temat nienawiści słownej, jaka narasta w sieci. Wszyscy uczniowie, którzy chcieli zadeklarować zachowanie ”fair play” w Internecie mogli podpisać się pod symboliczną deklaracją przygotowaną przez Samorząd. Poza tym, w lutym miały miejsce inne inicjatywy związane z kulturą słowa i wypowiedzi.
 
Debata oksfordzka

13 lutego odbyła się w szkole debata oksfordzka. Punktem wyjścia do debaty była teza „Nowoczesne technologie mają negatywny wpływ na kontakty między ludzkie”. W wydarzeniu brali udział, zarówno w roli debatujących jak i publiczności, reprezentanci wszystkich klas. Spotkanie rozpoczęliśmy losowaniem stron. Po stronie zwolenników tezy ustawiły się klasy 1b,2a i 3b. Ich oponentami zostały klasy 1a, 2b i 3a. Marszałkiem była pani Justyna Mika - opiekun samorządu uczniowskiego, sekretarzem debaty Madzia Dz. z klasy 3a. Debata dostarczyła nam wielu emocji, każda z rund była okazją do pokazania umiejętności oratorskich mówców. Dużą aktywnością wykazała się również publiczność. Ostatecznie, po końcowym głosowaniu publiczności, zwycięzcami debaty zostali obrońcy tezy. Gratulujemy! I zapraszamy na kolejne między klasowe debaty, które odbędą się już wiosną.


 
Konkurs poezji obcojęzycznej

12 i 13 lutego w naszym gimnazjum odbyły się przesłuchania w szkolnym etapie konkursu poezji obcojęzycznej. Uczestnicy zmierzyli się z wierszami w języku angielskim i hiszpańskim.

Zwycięzcami konkursu poezji anglojęzycznej zostały:

Agnieszka B. z kl.2b („Matilda Jane” Lewis Caroll)

Kamila N. z kl.2b (“Only in sleep” Sara Teasdale)

Zwycięzcami konkursu poezji hiszpańskojęzycznej zostały:

Magdalena Dz. z kl.3a („La oca loca” Gloria Fuertes)

Anna Ch. z kl.2b („El sapo verde” Carmen Gil)

Kolejny, międzygimnazjalny etap konkursu, odbędzie się w marcu w XX liceum ogólnokształcącym, które jest jego pomysłodawcą i jurorem. Trzymamy kciuki!

 
« StartPrev12345NextEnd »

Page 3 of 5